online 6.5.2012

Lužice - Kostelec 1:2 (1:1)

4. Daniel

V neděli 6. května do Lužic přijel lídr soutěže z Kostelce. I když v předloňské sezóně se z obou vzájemných zápasů radovali lužičtí, současné rozložení sil jednoznačně favorizovalo hostující celek. Na podzim hráči Baníku prohráli v Kostelci 5:3. Trenér Číhal měl poprvé k dispozici kompletní tým, tedy všech třináct mužů. K těm se přidali po vlastním zápase unavení dorostenci Brhel a Fojtů.

Do zápasu vstoupili lépe hosté z Kostelce a již ve druhé minutě šli po perfektní kolmé přihrávce do přečíslení, které zakončili střelou do prázdné brány. Okamžitou odpověď vymyslel Daniel, který sám vybojoval míč a přesnou střelou smazal náskok hostů. Ačkoli více na kopačkách měli míč hosté, nebezpečnější byli hráči Lužic. Skvělou pozici na skórování měl Daniel, ale z patnácti metrů minul odkrytou bránu. Prázdnou bránu bohužel pro domácí netrefil ani zblízka, po prudké Hasoňově přihrávce se sice natáhl, ale v záklonu vysoko přestřelil. Po parádní kombinaci domácích zakončoval Šuga, ale jeho pokus zastavilo břevno. Chvilku před výměnou stran měli hráči Kostelce řetězec vyložených šancí, po rohovém kopu však ani jednu ze čtyř střel nedostali za hradbu bránících hráčů Baníku, tu poslední vyrazil do bezpečí dobře postavený Skočík.

Druhá půle už na šance nebyla tolik bohatá. Kostelec držel míč a posílal do šestnáctky jeden centr za druhým, ale k úspěšnému zakončení to nevedlo. Hostující útočník šel dokonce sám na Buchtu, kličkou jej obešel, ale na poslední chvíli mu jej obral o míč stoper Skočík. Ukřivděně se cítil kanonýr Hasoň, kterému kostelecký pomezní neuznal gól. Hosté svou převahu zužitkovali v 82. minutě, když po rychlé akci prostřelili Buchtu. Utkání skončilo 1:2. Lužice již popáté v řadě nevyhrály.

Milan Daniel ~ Petr HasoňMartin Ingr ~ Vít Čechovský ~ Ivan Šuga ~ Tomáš HasíkKamil Balus ~ Jiří Mokroš (46’ Finč) ~ Ondřej Pazdera (85’ Skoumal)Miroslav SkočíkJakub Buchta

17.9.2023Kostelec - Lužice 1:0 (1:0)více >>
2.6.2023Kostelec - Lužice 1:1 (1:1)více >>
4.9.2022Lužice - Kostelec 2:1 (2:1)více >>
17.4.2022Lužice - Kostelec 2:2 (1:1)více >>
29.8.2021Kostelec - Lužice 2:0 (1:0)více >>
6.5.2012Lužice - Kostelec 1:2 (1:1)
24.9.2011Kostelec - Lužice 5:3 (3:0)více >>
30.5.2010Kostelec - Lužice 1:2 (1:1)více >>video