soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 30.5.2010

Kostelec - Lužice 1:2 (1:1)

42. a 76. Mráka (druhý z pen.)

Čtyřiadvacáté kolo poslalo lužické fotbalisty do Kostelce. Z podzimního souboje vyšly vítězně Lužice, když na domácí půdě porazily soupeře 4:3.

Úvod zápasu přinesl vyrovnanou hru obou týmů. Domácí zahrozili ze standardek, nejprve hlavou zakončili volný kop, pak překvapili Buchtu z rohu. První gólová šance se zrodila po deseti minutách hry, když se kostelecký hráč řítil sám na Buchtu, Rychnovský mu sice pozici výrazně ztížil, ale střele nezabránil, a tak si první fantastický zákrok připsal pohotový lužický golman, když nohou zneškodnil přízemní střelu. O dvě minuty později vystřelil po Mrákově přihrávce Měchura, na jeho levačku brankář sice nedosáhl, ale střela se do brány nevlezla. Kostelec zahrozil dalším protiútokem, který skončil střelou za vzdálenější tyč. Další souboj jeden na jednoho absolvoval Buchta a znovu z něj lužický brankář vyšel vítězně. Kostelec se přece jen dočkal gólu, když Pavel Borkovec obešel Buchtu a překonal na brankové čáře stojícího Mokroše. Lužičtí fanoušci se hlasitě dožadovali vyrovnání, o které se ve 42. minutě postarali střední záložníci Šimčík s Mrákou, první jmenovaný jako nahrávač, druhý jako bezchybný střelec. O chvíli později hráč Kostelce mířil vysoko nad, a když Šimčíkova střela skončila v náruči brankáře, šlo se do kabin za stavu 1:1.

Druhý poločas začal velkým tlakem Lužic. Čechovského přímý kop zablokovala obrana, stejně jako následnou střelu Mráky. Z voleje střílel po Anovčínově přihrávce Hasoň, střela skončila v náručí brankáře. V šedesáté minutě se do šestnáctky dostal Hasoň, ale z dobré pozice pálil nad. Na druhé straně mohli vrátit vedení na svou stranu domácí, ale také netrefili bránu. V 69. minutě kapitána Lužic Anovčína vystřídal Janošek a už po pěti minutách na hřišti byl v dobré šanci, která byla zastavena faulem v šestnáctce a rozhodčí Stávek nařídil penaltu. Mráka přesnou střelou nedal golmanovi šanci a zaznamenal druhou branku v utkání, devátou v sezóně. Domácí mohli rychle vyrovnat, ale ve vyložené šanci ani nadvakrát nepřekonali výtečného Buchtu. Přibližně pět minut před koncem Balus po rohu hlavičkoval nad. Obrovskou šanci měl po pěkné individuální akci Mráky Čechovský, ale jeho prudkou ránu golman vyrazil. Lužičtí si dlouho hlídali hubené vítězství, i tak se domácí v nastaveném čase dočkali gólové šance, která však skončila dalším skvostným zákrokem Buchty. Lužice si z Kostelce odvezly cenné tři body za vítězství 2:1.

Josef Anovčín (69’ Janošek) ~ Petr HasoňKamil Balus ~ Tomáš Šimčík ~ Jindřich Mráka ~ Vít ČechovskýJiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura (80’ Šebestík) ~ Zbyněk RychnovskýDušan MitríkJakub Buchta