soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 24.9.2011

Kostelec - Lužice 5:3 (3:0)

53. Daniel, 80. Hasoň, 90. Pazdera

V sobotu 24. září odjeli lužičtí fotbalisté do Kostelce, kde sehráli utkání 8. kola III.A třídy. Mužstvo nemohla podpořit ani jedna ze tří letošních posil, chyběl špílmachr Kučera, špičkový obránce J. Skočík i kapitán Szabó, dále také Ingr, Mir. Skočík, Šimčík nebo Šuga. Lužice jely do Kostelce s cílem navázat na bojovný výkon z minulého týdne, kdy doma porazily lídra soutěže z Násedlovic, ovšem s kádrem, který měl trenér Horníček k dispozici, bylo porazit doma suverénního soupeře takřka nadlidský úkol. Základní sestava zaznamenala šest změn, největší z nich byly v obraně, kde se objevil dorostenec Pecůch nebo útočník Anovčín.

Hodonínský deník: Exhibice se změnila ve frašku, Kostelec na hody vyhrál

Domácí do zápasu vstoupili ve velkém stylu a téměř celý první poločas na hřišti dominovali. Odměnou za to jim bylo dvoubrankové vedení, které navíc chvíli před přestávkou povedenou střelou přibližně z 18 metrů zvýšili.

Do druhé půle se nastupovalo již za prakticky rozhodnutého stavu. Po sedmi minutách hry Lužice dokázaly snížit zásluhou Daniela, který skóroval po rohu Čechovského. Obrovskou příležitost vrátit hosty do zápasu a snížit na rozdíl jediné branky měl kanonýr Hasoň, ale vylouženou šanci neproměnil. Kostelec z protiútoku vstřelil gól na 4:1 a o minutu později zvyšoval už na 5:1. Trenér Horníček na situaci reagoval třemi rychlými střídání. Do hry se dostali Finč, Pazdera a Michal Skočík. Závěr zápasu přinesl pohledný fotbal “nahoru-dolů”. Kostelec kvůli skvělým zákrokům Buchty své vedení nenavýšil, na druhé straně své šance neproměnili ani hráči Lužic. Přibližně deset minut před koncem snížil Hasoň a konečný stav zápasu stanovil svým gólem Pazdera po přihrávce Michala Skočíka. Utkání skončilo zaslouženým vítězstvím domácích 5:3.

Michal Valdes (65’ Finč) ~ Petr HasoňKamil Balus ~ Milan Daniel (68’ Pazdera) ~ Vít Čechovský ~ František ŠevčíkJiří Mokroš ~ Josef Anovčín ~ Jaromír Pecůch (70’ Mich. Skočík)Václav SedlákJakub Buchta