online 18.10.2009

Lužice - Kostelec 4:3 (2:1)

14. a 60. Janošek, 30. Mráka z pen., 70. Ševčík

V neděli 18. října se na lužickém Baníku představilo kromě domácího týmu jedno z lepších mužstev III.A třídy – Kostelec. Soupeř z Kyjovska zůstal po desátém kole jediným týmem, který letos ještě venku neprohrál. Kostelec měl výtečný vstup do sezóny, ovšem v posledních šesti kolech inkasoval šestnáct gólů. Trenérovi Lamačovi chyběli kromě dlouhodobě zraněných Anovčina, Ingra, Sládka, Mir. Skočíka a Zemana také Klimek, Král, Mich. Skočík a distancovaný Hasoň.

Úvod zápasu byl vyrovnaný, mírnou převahu si postupně vytvořili domácí. První, kdo se dostal k zakončení, byl Mráka. Jeho tečovanou střelu brankář chytil. Míč si osahal také Buchta, když pokryl přetažený centr soupeře. V desáté minutě si na centr Šebestíka skvěle naběhl Balus, ale jeho hlavička jen těsně minula tyčku. S chutí hrající záložník Balus o čtyři minuty později vybojoval míč, prosadil se přes dva obránce a vypálil prudkou střelu k zadní tyči. Brankář ji s obtížemi vyrazil jen k volnému Janoškovi, pro kterého už nebyl problém umístit míč do prázdné brány. Lužice se neradovaly dlouho. Prudký roh Kostelce jeden z domácích odvrátil rukou, což neuniklo pozornosti rozhodčího Procházky, který neváhal s odpískáním penalty. Kostelec srovnal na 1:1. Ve třicáté minutě byl ve vápně faulován Ševčík a na Mrákovu penaltu byl golman hostů krátký. O tři minuty později fauloval v šestnáctce hostujícího útočníka Šimčík, ovšem Buchta se zaskvěl fantastickým zákrokem a penaltu vyrazil. Zvýšit vedení mohl z přímého kopu Ševčík, ovšem brankář předvedl výborný zákrok. Další pokus z dálky zkusil Mráka, ale mířil těsně vedle. První půle skončila velkou šancí Kostelce, po pěkné kombinaci přišlo zakončení nad bránu.

Ve druhém poločase zkoušel střelbu Čechovský, ale jeho pokus brankář chytil. Hosté měli šanci v podobě přímého kopu, ale nezamířili přesně. Po rychlé akci se v 54. minutě dočkali vyrovnání příznivci Kostelce. Stav 2:2 netrval ani deset minut. Mráka vyslal další ze svých perfektních centrů, na který si skvěle naběhl Janošek a hlavičkou protlačil míč za záda brankáře. O chvíli později Balus našel přesným centrem Mráku, jehož střelu z voleje brankář nepokryl a Ševčík bezpečně zvýšil vedení Baníku na 4:2. V 75. minutě se do hry dostal Mitrík, když nahradil Čechovského. Asi třináct minut před koncem zápasu si lužická obrana špatně pokryla hráče, který se objevil sám před Buchtou a snížil na rozdíl jediné branky. Ševčík vyslal Janoška, který našel volného Mráku, ten střílel vedle vzdálenější tyčky. Lužičtí si pohlídali hubený náskok a zaslouženě získali další tři body.

Petr Janošek ~ Zdeněk Šebestík (84' Hasík)Kamil Balus ~ Vít Čechovský (75' Mitrík) ~ Jindřich Mráka ~ František ŠevčíkJiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Zbyněk RychnovskýTomáš ŠimčíkJakub Buchta

21.4.2024Lužice - Kostelec 3:0 (1:0)více >>
17.9.2023Kostelec - Lužice 1:0 (1:0)více >>
2.6.2023Kostelec - Lužice 1:1 (1:1)více >>
4.9.2022Lužice - Kostelec 2:1 (2:1)více >>
17.4.2022Lužice - Kostelec 2:2 (1:1)více >>
29.8.2021Kostelec - Lužice 2:0 (1:0)více >>
6.5.2012Lužice - Kostelec 1:2 (1:1)více >>
24.9.2011Kostelec - Lužice 5:3 (3:0)více >>