online 28.7.2013

Lužice - Ratíškovice B 0:3 (0:0)

Za tropického počasí odehráli v neděli 28. července fotbalisté Lužic pohárové utkání, soupeřem jim bylo okresní přebor hrající béčko Ratíškovic. Trenér Urbánek měl tentokrát k dispozici 18 hráčů, z A-týmu chyběli jen Čechovský a Mitrík, naopak mužstvo doplnilo 5 hráčů z béčka.

Utkání začalo znatelnou převahou hostů. Již v páté minutě překvapivou střelou levačkou orazítkovali tyč. Domácí hráči úvodní tlak favorita ustáli a soupeři se brzy vyrovnali, místy jej dokonce přehrávali. Nebezpečné střely vyslali Finč a Šuga, ale branek se věrní diváci v prvním poločase nedočkali.

Brzy po změně stran se hosté ujali vedení. Přesný centr zakončili gólovou hlavičkou. Lužičtí zatlačili soupeře na vlastní polovinu, ale k vyrovnání to nestačilo. Naopak béčko Ratíškovic zakročilo podruhé. Centr do šestnáctky lužická obrana odvrátila jen k hráči hostů, který bez rozmyšlení pálil na bránu a se štěstím překonal brankáře Fojtů. Trenér Urbánek se snažil oživit hru početným střídáním, v zápase plně využil možnosti vystřídat pět hráčů. Fyzicky vyčerpaní hosté už jen bránili dvoubrankový náskok. Domácí svou převahu nedokázali zužitkovat a ratíškovičtí hrozili z ojedinělých protiútoků. Dvakrát zachránil svůj tým mladý golman Fojtů, na poslední zářez hostů však neměl nárok. Vítězem pohárového utkání se stalo zaslouženě béčko Ratíškovic, byť trošku krutým výsledkem pro Lužice.

Fojtů – Pazdera – Balus, Finč (Melichar), Lamač (Ingr) – Varmuža (Brhel), Hruška (Horníček), Vacenovský, Šuga – Hausner, Anovčín (Varga)

Do hry se nedostali: Bimka, Kos

9.8.2020Lužice - Ratíškovice B 0:3 (0:1)více >>
28.8.2019Ratíškovice B - Lužice 7:0 (3:0)více >>