online 7.11.2010

Lužice - Ratíškovice B 1:2 (1:1)

11. Čechovský; ČK: 90. Čechovský

Poslední podzimní zápas do Lužic přivedl lídra soutěže, který v průběhu podzimu nasbíral dvakrát více bodů než lužický Baník. Lužice se s béčkem někdejšího finalisty národního poháru utkaly v létě v rámci prvního kola této sezóny. Vyrovnané utkání ve prospěch Ratíškovic rozhodl jediný gól z penalty.

Již v první minutě hosté ukázali svou sílu, rychlou akcí přehráli soupeře a zakončením, byť z ofsajdu, rozezvonili tyčku Buchtovy brány. Ratíškovice pokračovaly ve velkém tlaku a během úvodních minut několikrát zakončily. Přítomní byli svědky nepříjemné situace, po níž lužického obránce Krále pro zranění kolene odnesli na nosítkách. Lužice se překvapivě ujaly vedení, když Šuga parádní přihrávkou za obranu vyslal Vašíčka, jehož přízemní centr na Hasoně se dostal až k Čechovskému, který ránou ke vzdálenější tyči poslal domácí do vedení. I po obdržené brance Ratíškovičtí pokračovali v tlaku. Po čtvrthodině hry hosté vyrovnali, když po rohovému kopu dopravili odražený míč do brány. Na druhé straně Čechovského volný kop s obtížemi odvrátila obrana. Následný roh rozehrál Vašíček na Ševčíka, ten v dobré pozici minul. O chvíli později po rohu Vašíčka zakončoval Čechovský, ale brankář jeho pokus chytil. Poločas skončil 1:1.

Úvod druhé půle přinesl opatrnou hru obou týmů a dlouho nepřicházela žádná šance. V 57. minutě se hosté ujali vedení. Buchta střelu ke vzdálenější tyčce ještě vyrazil, ale na dorážku útočníka už byl krátký. Vyrovnání měl na hlavě Balus po centru Vašíčka, ale míč vykopl z brankové čáry obránce. Ratíškovický útočník předběhl domácí obranu, ale při snaze o lob netrefil bránu. Hosté zahrozili z volného kopu, kdy po přesném centru hlavičkovali těsně nad bránu. Béčko Ratíškovic si pohlídalo hubené vítězství. V závěru zápasu uviděl druhou žlutou kartu Čechovský a byl vyloučen.

Petr Hasoň (70' Anovčín) ~ Aleš VašíčekJozef Burian ~ Miroslav Klimek ~ Vít Čechovský ~ František Ševčík (75' Rychnovský)Kamil Balus ~ Jaroslav Měchura ~ Lukáš Král (4' Šuga)Miroslav SkočíkJakub Buchta

do hry se nedostali: Lamač, Staněk
ŽK: Měchura, Hasoň, Čechovský, Rychnovský, Čechovský
ČK: Čechovský

9.8.2020Lužice - Ratíškovice B 0:3 (0:1)více >>
28.8.2019Ratíškovice B - Lužice 7:0 (3:0)více >>
28.7.2013Lužice - Ratíškovice B 0:3 (0:0)více >>
17.7.2011Lužice - Ratíškovice B 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)více >>
7.11.2010Lužice - Ratíškovice B 1:2 (1:1)