online 10.8.2014

Lužice - Vřesovice 5:1 (5:0)

15. a 29. Pospíšil, 5. Brhel, 10. Fojtů z pen., 21. Hruška

V neděli 10. srpna se lužičtí fotbalisté představili na domácí půdě, kde je čekal perfektně revitalizovaný trávník. Soupeřem jim byly Vřesovice. Trenéři Baníku měli k dispozici patnáct hráčů. Z těch, co absolvovali letní přípravu, chyběli jen zranění Mitrík a Vávra. Štylárek stále čeká na registračku a Holý měl za sebou náročné utkání dorostu.

Utkání začalo obrovským tlakem domácích, na který hráči Vřesovic nedokázali zareagovat. Už v páté minutě se prosadil Brhel, když se trefil z voleje po Vacenovského volném kopu. O pět minut později se prosadil brankář Fojtů z penalty, která byla nařízena po faulu na unikajícího Hrušku. Penaltu najdete zde. Po čtvrthodině hry už to bylo 3:0, míč vybojoval Pospíšil a svoji akci zakončil přesnou střelou. Na Baníku se odehrálo dvacet minut hry a domácí vedli už o čtyři góly, po dlouhém nákopu Vacenovského přehodil Hruška hlavou vyběhnuvšího brankáře. Po třiceti minutách hry se podruhé trefil Pospíšil a bylo to 5:0. Mezitím mohl skórovat i pravý záložník Kříž, ale první jeho pokus se do brány nevešel a druhý výborně zlikvidoval golman. Blízko dalšího gólu byl Brhel po skvělé přihrávce Baluse, ale v úniku nastřelil brankáře. Lužičtí hráči šli do kabin spokojení s luxusním náskokem.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s obměněnou levou stranou. Trenéři si při velkém náskoku dovolili nechat odpočinout dobře fungující duo Skočík-Němec a na hřiště poslali dvojici Pazdera-Rakvica. Domácí na vysoké tempo z prvního poločasu nedokázali navázat. Ve druhé půli si sice vytvořili několik obrovských šancí, především když Kříž trefil hlavou břevno po centru Hrušky, horní tyč nastřelil také Vacenovský z přímého kopu a do třetice do břevna mířil i střídající Polášek po perfektní přihrávce Bimky, ale herní převaha už rozhodně nebyla na straně Lužic. Gólu se v druhém poločase nedočkal ani Brhel, jehož střelu vyrazil brankář. Spoustu šancí si vytvořili hosté, především po jejich pravé straně. Hráči Vřesovic nejprve nastřelili břevno, od nějž se míč odrazil do zad brankáře Fojtů, který perfektně zareagoval a zabránil gólu. V další šanci soupeře Fojtů fauloval a na přesně kopnutou penaltu nedosáhl. Ke konci zápasu hosté ještě nastřelili tyčku a předtím několikrát podržel opět výborný Fojtů.

Po třech vzájemných zápasech, které skončily vítězstvím Vřesovic, se opět radovali lužičtí, tentokrát z vysoké výhry 5:1. Po druhém herním týdnu jsou Lužice jediným týmem soutěže, který ještě neprohrál. Fotografie ze zápasu najdete na našem Facebooku.