online 25.8.2013

Lužice - Vřesovice 8:0 (7:0)

18. a 25. Vacenovský, 23. a 37. Brhel, 27. a 53. Finč, 8. Hausner, 38. Hruška

V neděli 25. srpna přijeli do Lužic fotbalisté Vřesovic, aby s domácím áčkem sehráli mistrovské utkání třetího kola IV.A třídy. Hráči Baníku měli za úkol odčinit porážku z Čejkovic a poslední tým soutěže hladce porazit. Trenérské duo Urbánek-Pazdera mělo k dispozici patnáct hráčů, chyběli jen Šuga a Varga.

Utkání začalo podle očekávání velkou převahou domácích. Do šancí se dostali Hruška i Brhel, ale po akci se oba chytali za hlavu. Skóre zápasu otevřel v deváté minutě přesnou střelou z přímého kopu Hausner. V 18. minutě překvapil brankáře střelou z úhlu Vacenovský. Pět minut na to skóroval i osmnáctiletý Brhel po přihrávce Vacenovského a o necelé dvě minuty později si tito dva hráči role vyměnili, když Brhel přihrál před prázdnou bránu Vacenovskému. Teprve ve 27. minutě to bylo už 5:0, když se perfektně z dálky trefil Finč po přihrávce Baluse. O deset minut později si Brhelův střílený roh srazili hosté do vlastní brány. Další pěknou akci předvedli Vacenovský s Hruškou, když prvně jmenovaný lobem za obranu vyslal Hrušku, ten obehrál posledního obránce soupeře a zblízka prostřelil brankáře. Do kabin se šlo za stavu 7:0.

Do druhého poločasu nastoupili domácí bez své brankářské opory, teprve sedmnáctiletého Fojtů, který se ještě úplně nezotavil po zranění a navíc v první půl inkasoval od soupeře velice ostrý faul. V 53. minutě se po rohu Baluse dostal míč k Finčovi, který svým druhým gólem v zápase zvýšil vedení Baníku na 8:0. Trenéři prostřídali sestavu, ze hry šli postupně stoper Mitrík, útočník Hausner i dnes výtečný Vacenovský (2+2) a zahráli si náhradníci Batrla, Anovčín a Rakvica. Tempo zápasu však výrazně upadlo a poslední půlhodina se prakticky jen dohrávala. Přestože Vřesovice odehráli posledních deset minut jen o deset hráčích, domácím už se skórovat nepodařilo. Utkání skončilo zejména díky nevídané kanonádě z první půle jednoznačným vítězstvím Baníku v poměru 8:0.

Čejkovice zvítězily na půdě Sudoměřic 3:2 a po čtvrtém zápase zůstávají bez ztráty bodu.

Martin Hausner (66’ Anovčín) ~ Vít ČechovskýTomáš Brhel ~ Jan Hruška ~ Lukáš Vacenovský (76’ Rakvica) ~ Ondřej VarmužaKamil Balus ~ Miroslav Finč ~ Ondřej PazderaDušan Mitrík (56’ Batrla)Luděk Fojtů ml. (46’ Lamač ml.)

30.9.2023Vřesovice - Lužice 2:0 (1:0)více >>
11.6.2023Vřesovice - Lužice 4:4 (2:2)více >>
29.10.2022Lužice - Vřesovice 6:2 (5:1)více >>
1.5.2022Lužice - Vřesovice 5:1 (2:0)více >>
11.9.2021Vřesovice - Lužice 7:4 (5:2)více >>
16.5.2015Vřesovice - Lužice 1:2 (0:1)více >>
1.11.2014Lužice - Vřesovice 3:1 (1:1)více >>
27.9.2014Vřesovice - Lužice 2:4 (0:2)více >>