online 24.7.2013

Lužice - Mikulčice B 3:2 (1:1)

Anovčín z pen., Šuga, Hausner

Ve středu 24. července 2013 vstoupili lužičtí fotbalisté do Okresního poháru, v rámci jeho předkola se utkali s rezervou nedalekých Mikulčic. Za poslední čtyři týdny to byl již třetí vzájemný zápas, v obou předchozích případech vyhrál soupeř, nejprve 3:0 a poté 3:1. I proto bylo mikulčické béčko favoritem. Trenér Urbánek měl k dispozici osmnáct hráčů. Chyběli především Brhel, Čechovský, Pecůch, Rakvica, Salajka, Tutovič, Varga, Varmuža a jiní.

Úvodní minuty zápasu přinesly vyrovnanou hru. Byli to hosté, kdo se první dostal do vedení. Brankáře Fojtů překonal z přímého kopu lužický odchovanec Šebestík, který využil toho, že rozhodčí zahájil hru v momentě, kdy se Fojtů nestihl vrátit na své místo poté, co si stavěl zeď. Lužičtí měli slibnou šanci v podobě přímého kopu, ale ten skončil ve zdi soupeře. Jeden z hráčů Mikulčic zahrál ve vlastní šestnáctce rukou, k penaltě se postavil Anovčín a bez problémů vyrovnal. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Ve druhé půli mohli diváci žasnout nad perfektním sólem Šugy, který prošel obranou a prostřelil brankáře hostů. Překvapivé vedení 3:1 zajistil Hausner, který využil zaváhání soupeřovy obrany. Na konečných 3:2 snížil nádhernou střelou z dálky Marek Jánoš. Soupeř, který kvůli červené kartě hostujícího Krále dohrával v desíti, se už na vyrovnání nezmohl. V utkání nakonec padlo pět gólů, další obrovské šance na obou stranách zůstaly neproměněny. V Okresním poháru tak postupují dále lužičtí fotbalisté, v neděli se doma utkají s rezervou Ratíškovic.

Fojtů – Mitrík – Lamač (Vávra), Finč, Balus – Šuga (Kříž), Hruška, Vacenovský, Pazdera – Hausner (Němec), Anovčín

Do hry se nedostali: Bimka, Bortlík, Horníček, Skoumal

22.10.2023Mikulčice - Lužice 0:3 (0:1)více >>
23.4.2023Lužice - Mikulčice 4:1 (3:0)více >>
11.9.2022Mikulčice - Lužice 2:2 (2:0)více >>
29.5.2022Mikulčice - Lužice 1:2 (0:1)více >>
10.10.2021Lužice - Mikulčice 2:0 (0:0)více >>
29.9.2019Lužice - Mikulčice 1:3 (1:2)více >>
22.4.2018Lužice - Mikulčice B 5:4 (3:1)více >>