online 21.7.2013

Čejč - Lužice 5:3 (2:1)

Hausner z pen., Varga, Vacenovský

V neděli 21. června nastoupili lužičtí muži v rámci přípravného utkání v Čejči proti domácímu výběru, který postoupil ze čtvrté do třetí třídy. To hráči Baníku putují opačným směrem, když ve své soutěži skončili poslední. V tomto duelu se tedy měly poměřit síly týmu, který postoupil, s mužstvem, které chce postoupit v této sezóně. Trenér Urbánek měl k dispozici devatenáct hráčů, přesto mnozí chyběli, například Čechovský, Hruška, Pazdera, Pecůch, Rakvica, Salajka, Tutovič, Varmuža či jiní.

Úvod zápasu přinesl vyrovnanou hru a žádný z týmů si žádnou větší šanci nevytvořil. Až po deseti minutách hry zahrozili domácí, jejichž hráč hlavičkou minul prázdnou bránu. V 15. minutě zahrávali domácí po faulu Finče penaltu, ale exekutor ji napálil do břevna. Lužice si vytvořily několik slibných šancí, ale skórovat se jim nepodařilo. Proto to byli domácí, kdo se ujal vedení. Ve 39. minutě útočník Čejče využil přihrávky za obranu a zblízka prostřelil brankáře Fojtů. O tři minuty později to bylo už 2:0, Fojtů na prudkou ránu do šibenice nedosáhl. Dvě minuty před koncem poločasu byl v šestnáctce faulován Šuga a Hausner z penalty snížil na 2:1. Domácí mohli ještě před střídáním stran vyrovnat, ale Vacenovský z dobré pozice levačkou minul.

Trenér Urbánek do druhého poločasu pustil hned několik hráčů ze střídačky, do brány se postavil náhradní brankář Kos. Po pěti minutách hry domácí zvýšili na 3:1, ale o dalších pět minut později Varga snížil zpět na rozdíl jediné branky. V 61. minutě fotbalisté Čejče z dalšího protiútoku skórovali na 4:2, prakticky okamžitě odpověděl Vacenovský gólem na 4:3. Poslední branku utkání vstřelili domácí z penalty. Přípravný zápas skončil 5:3.

Fojtů – Mitrík – Balus, Finč, Ingr – Šuga, Vacenovský, Brhel, Horníček – Hausner, Anovčín

Střídání: Bimka, Gegaj, Kos, Kříž, Lamač, Melichar, Němec a Varga

13.9.2020Lužice - Čejč 4:1 (2:1)více >>
8.9.2019Čejč - Lužice 2:0 (1:0)více >>
8.6.2019Čejč - Lužice 2:3 (1:2)více >>
14.10.2018Lužice - Čejč 6:0 (5:0)více >>
1.4.2018Lužice - Čejč 4:0 (2:0)více >>
12.8.2017Čejč - Lužice 1:0 (0:0)více >>
28.5.2017Lužice - Čejč 2:0 (1:0)více >>