soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 23.1.2010

Lužice - Čejč 3:0 (2:0)

10. Anovčin, 20. Šebestík, 77. Buchta

V sobotu 23. ledna nastoupili lužičtí fotbalisté k druhému utkání v rámci zimního turnaje v Mutěnicích. Postavilo se jim mužstvo Čejče, hrající čtvrtou třídu. Poslední měření sil těchto dvou týmů se odehrálo před dvěma lety, Lužičtí nadělili Čejči na jejím vlastním hřišti pět gólů, z toho tři vstřelil Šimčík. I přes absenci velkého počtu hráčů zůstávali favoritem hráči Baníku.

Utkání začalo podle očekávání tlakem Lužic. O zápis do střelecké listiny usiloval Klimek, ale jeho střela se do brány nevlezla. V desáté minutě Lužičtí zahrávali svůj druhý rohový kop v zápase, po kterém se Anovčin prosadil v souboji se dvěma obránci a přesným zakončením hlavou poslal Lužice do vedení. O chvíli později našel Ševčík krásnou přihrávkou Krále, kterého v souboji jeden na jednoho vychytal golman Čejče. Ve dvacáté minutě zahájil další pohlednou kombinaci Lužic Ševčík, který přesným centrem našel Hasoně, ten si dvakrát vyměnil míč s Šebestíkem, který v dobré pozici zvýšil na 2:0. Po chybě lužického stopera se hráč Čejče řítil do velké šance, střelecký úhel mu však Buchta snížil včasným vyběhnutím, hráč v nemožné střelecké pozici ještě nacentroval míč do šestnáctky, akce skončila nepodařenou střelou. Do šance se dostal Hasoň, ale mířil vedle. Fotbalisté Čejče vyrovnali hru, ale ani ze dvou rohových kopů nedokázali vytěžil slibnější šanci. Po Ševčíkově centru se k hlavičce dostal Balus, ale brankář jeho pokus chytil.

Ve 48. minutě zahrozilo mužstvo Čejče, stoper Mitrík míč uklidil do bezpečí. Lužičtí dirigovali tempo hry. Skvěle umístěnou střelu z velké dálky vyslal Zeman, který dres Lužic oblékl po sedmiměsíční přestávce vynucené zraněním, brankář ji vyrazil na roh. V 57. minutě se do brány dostal Staněk, když nahradil Buchtu, a hned několikrát si sáhl na míč. Nejprve chytil centr soupeře a poté míč ukryl v závaru po rohovém kopu. O deset minut později Staněk s menšími problémy chytil další nebezpečný centr. Po Králově centru pálil Šebestík z voleje vedle brány, o chvíli později Ševčíkův centr usměrnil na tyč. V 75. minutě vystřídal v útoku Hasoně Buchta. Anovčinův pokus skončil nad bránou. Chvíli na to stejný hráč poslal do šance Buchtu, který ve skluzu překonal vyběhnuvšího brankáře a po dvou minutách na hřišti zvýšil na 3:0. Posledních deset minut dohrával soupeř v deseti, protože zraněného hráče neměl kdo vystřídat. Šebestík střílel z třiceti metrů těsně vedle levé tyčky. Prudkou střelu z 25 metrů vyslal Balus, brankář ji s obtížemi chytil. V 87. minutě byl útočník Čejče blízko snížení, ale hlavičku neusměrnil mezi tyče. V poslední minutě Anovčin vyslal Krále, ten si v dobré pozici ukopl míč.

Lužičtí si připsali tři body za hladké vítězství 3:0.

Miroslav Klimek (26' O. Pazdera) ~ Petr Hasoň (75' Buchta)Lukáš Král ~ Josef Anovčin ~ Tomáš Zeman (62' Klimek) ~ František ŠevčíkKamil Balus ~ Zdeněk Šebestík ~ Michal SkočíkDušan MitríkJakub Buchta (57' Staněk ml.)