online 29.4.2012

Násedlovice - Lužice 2:2 (2:0)

69. Daniel, 84. Hasoň

V neděli 29. dubna 2012 zavítali lužičtí fotbalisté do Násedlovic, kde je čekal velmi těžký soupeř. Ačkoli vítěze podzimní části na jaře nezastihla nejlepší forma, byl před tímto utkáním jednoznačným favoritem. Násedlovice letos podlehly v obou přímých soubojích o první místo, v Kyjově proti Kostelci vysoko 0:5, doma proti Žádovicím 0:2, a navíc prohrály i na umělé trávě v Dubňanech. To lužičtí fotbalisté začali jarní část třemi výhrami, po nichž ovšem následovaly dvě prohry, včetně domácího debaklu s Terezínem. Do Násedlovic přijel mladý tým Romana Číhala překvapit, stejně jako se jim to podařilo na podzim, kdy Lužice na své půdě zaskočily dosud suverénní Násedlovice a vyhrály 4:2. Při absenci Finče, Mir. Skočíka a Šugy měl trenér Lužic k dispozici jen deset mužů, včetně Čechovského, který přijel až po začátku zápasu. Mužstvo posílili tři dorostenci, z nichž hned dva se objevili v základní sestavě.

Do utkání vstoupili lépe domácí a hned z úvodu si vytvořili výraznou herní převahu. Na hřišti s větrem v zádech sice dominovali, ale do šance se přes pozornou obranu, dirigovanou stoperem Mokrošem, dlouho nemohli dostat. První příležitost si vytvořili lépe hrající domácí, tečovanou střelu Buchta s problémy na brankové čáře chytil. Na druhé straně zahrozil z protiútoku kanonýr Hasoň, brankář jeho přízemní střelu vyrazil na roh. Ve 24. minutě se domácí ujali vedení, největší podíl na tom měl domácí pomezní, který umožnil skórovat hráči, který při dorážce využil jasného ofsajdového postavení. Násedlovice pokračovaly v převaze a mohly zvýšit své vedení, ale proti byl fantastický Buchta. Ve 37. minutě se domácí šťastně dostali k míči a po přesné přihrávce jej dopravili do odkryté brány. Do hry se dostal Čechovský, který nahradil zraněného Hasíka. Perfektní zákrok předvedl Buchta, který vytáhl míč letící do vzdálenější šibenice. Poločasový výsledek i předvedená hra napovídaly, že odvést body z Násedlovic bude nemožné, ovšem po změně stran se ukázalo, jak důležité byly Buchtovy zákroky i obětavé zásahy všech bránících hráčů i za zdánlivě beznadějného stavu.

Ve druhém poločase se domácím proti větru útočilo o poznání hůře. Iniciativu začali překvapivě přebírat hosté z Lužic. Byli více u míče, kombinovali, ale šance dlouho nepřicházely. Naopak zvýšit vedení mohli domácí, ale Buchta dalším skvělým zákrokem podržel své mužstvo. Lužice byly blízko ke snížení, ale Danielova střela jen o centimetry minula zadní tyčku. Skvělou práci odvedl Pazdera, který svým zákrokem zabránil míči přejít přes brankovou čáru. V 69. minutě hosté rozehráli pohlednou akci, když brankář Buchta otočil hru přihrávkou na Ingra, ten s míčem vyběhl a přesným pasem za obranu vyslal Hasoně, který hledal v šestnáctce Daniela. Ten ve vyložené šanci nastřelil břevno, ale z dorážky se mu podařilo dopravit míč za domácího brankáře. Do hry se dostal Fojtů ml., který nahradil zraněného kolegu z dorostu Pecůcha. Hosté zintenzivněli svou snahu, což vedlo ještě k většímu tlaku. Fojtů rozehrál roh nakrátko s Ingrem, který centrem našel Baluse, jehož hlavička skončila na tyči. V 84. minutě rozehráli hosté další roh nakrátko, Ingr vrátil míč Hasoňovi a ten prošel až do šestnáctky, kde z úhlu prostřelil chybujícího brankáře. Hosté se s bodem nespokojili a pokračovali v herní převaze. Vítězný gól měl na kopačce Daniel, ale nastřelil tyč. Utkání dvou rozdílných poločasů skončilo zaslouženou remízou 2:2.

Jan Skoumal ~ Petr HasoňTomáš Hasík (38’ Čechovský) ~ Milan Daniel ~ Ondřej Pazdera ~ Tomáš BrhelKamil Balus ~ Jaromír Pecůch (70’ Fojtů ml.) ~ Martin IngrJiří MokrošJakub Buchta

30.8.2020Násedlovice - Lužice 5:2 (3:1)více >>
2.11.2019Lužice - Násedlovice 2:3 (1:1)více >>
20.4.2019Násedlovice - Lužice 5:1 (1:0)více >>
26.8.2018Lužice - Násedlovice 1:3 (0:3)více >>
13.5.2018Násedlovice - Lužice 4:3 (1:2)více >>
24.9.2017Lužice - Násedlovice 2:1 (1:1)více >>
7.5.2017Lužice - Násedlovice 1:5 (1:1)více >>
18.9.2016Násedlovice - Lužice 5:2 (2:1)více >>