online 18.9.2011

Lužice - Násedlovice 4:2 (2:2)

4. Sedlák, 40. Daniel, 73. Mokroš z pen., 85. Hasoň

V neděli 18. září se na Baníku odehrál šlágr 7. kola III.A třídy, do Lužic přijel lídr soutěže z Násedlovic, který si na čele tabulky vytvořil čtyřbodový náskok. Favorit utkání se před zápasem jen těžko hledal. Na domácí půdě dosud suverénní Lužice přivítaly jedno z nejsilnějších mužstev v soutěži. Vzájemné zápasy předpovídaly velké množství branek. Za zmínku stojí také fakt, že z posledních sedmi měření sil nevyhrál hostující celek ani jednou, ať už se hrálo v Lužicích nebo v Násedlovicích. Lužičtí se bohužel ani zdaleka nemohli ukázat v plné síle, trenérovi Horníčkovi chyběly opory Anovčín, Čechovský, Finč, Kučera, J. Skočík a Mir. Skočík.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří skvěle sehranou standardkou překvapili násedlovickou obranu a gólem do prázdné brány se ujali vedení. Jinak řečeno Szabó přesným centrem našel Daniela, který hlavičkou posunul míč k volnému Sedlákovi a ten z malého vápna s radostí posunul míč za brankovou čáru. Vedení domácích však netrvalo dlouho, hosté už v desáté minutě vyrovnali. Lužická defenzíva zaspala při bránění jednoho z hráčů, který se po centru objevil sám před golmanem a stal se prvním, kdo v letošní sezóně překonal na Baníku lužického brankáře Buchtu. Do šestnáctky soupeře se dostal Daniel, ale z dobré pozice trefil jen brankáře. Násedlovice si vytvořily výraznou herní převahu, ale ke vzniku gólové šance to nevedlo. Až po obrovské chybě v zadních řadách domácích se útočník hostů řitil sám na Buchtu. Ačkoli nebyl nikým atakován, ke střele napřáhl už před šestnáctkou a nekompromisní bombou do vzdálenější šibenice ukázal, že hlavní síla Násedlovic je v proměňování šancí. Tlak hostů s vedoucí brankou ustál. Vyrovnání měl na kopačce Daniel, kterého hosté nemohli zastavit, ovšem při zakončení znovu trefil brankáře. Ve 40. minutě si nádhernou akcí na jeden dotek lužičtí matadoři Balus s Šimčíkem rozebrali soupeřovu obranu, následně Šimčík sám před brankářem prokázal zkušenosti a fotbalový cit, když přesnou přihrávkou pod sebe vytvořil Danielovi ideální příležitost ke skórování. Ten jí nepohrdl a vyrovnal na 2:2. Gól do šatny měl na hlavě záložík Ingr, ale s Balusovým centrem naložil prachbídně. Diváci v prvním poločase viděli čtyři góly, po dvou na obou stranách. Zatímco Násedlovicím stačily dvě šance, hráči Baníku si jich vytvořili hned pět, i přesto, že většinu času tahali za kratší konec.

Úvod druhé půle se odehrál ve vysokém tempu, převahu si vytvořili opět hosté, ale domácí bojovným výkonem ničili jejich akce už v zárodcích. Po sedmdesáti minutách hry Ševčík u rohového praporku přihrál do šestnáctky Sedlákovi, který si míč chystal na svou obávanou levačku. Bránící hráč nestihl zareagovat na jeho kličku a místo balonu jej kopl do nohy. Následnou penaltu Mokroš s ledovým klidem proměnil. Násedlovice si v zápětí vytvořily až neskutečný tak. Domácí na hranici svých možností bránili hubené vedení. Příznivci hostů už měli ruce nahoře, když se balon dostal za záda brankáře Buchty, ale míč směřující do brány na poslední chvíli skluzem odkopl do bezpečí Balus. Násedlovice ždímaly soupeře, jak jen to šlo. Přízemní centr hostů prošel malým vápnem několik decimetrů před brankovou čárou, ale ani jeden z hráčů na něj nedosáhl. Lužičtí ustáli nejtěžší zkoušku a proměněným protiútokem v 85. minutě utkání definitivně rozhodli. Danielovu akci bezchybně zakončil kanonýr Hasoň. Domácí i s čerstvými hráči Pazderou, Valdesem a Michalem Skočíkem soupeře už k ničemu nepustili a radovali se z cenného vítězství.

Milan Daniel (88’ Mich. Skočík) ~ Petr Hasoň (86’ Valdes)Kamil Balus ~ Ivan Šuga ~ Petr Szabó ~ Martin Ingr (82’ Pazdera)Jiří Mokroš ~ Tomáš Šimčík ~ František ŠevčíkVáclav SedlákJakub Buchta

30.8.2020Násedlovice - Lužice 5:2 (3:1)více >>
2.11.2019Lužice - Násedlovice 2:3 (1:1)více >>
20.4.2019Násedlovice - Lužice 5:1 (1:0)více >>
26.8.2018Lužice - Násedlovice 1:3 (0:3)více >>
13.5.2018Násedlovice - Lužice 4:3 (1:2)více >>
24.9.2017Lužice - Násedlovice 2:1 (1:1)více >>
7.5.2017Lužice - Násedlovice 1:5 (1:1)více >>
18.9.2016Násedlovice - Lužice 5:2 (2:1)více >>