soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 16.10.2011

Lužice - Žádovice 0:2 (0:1)

Lužický Baník hostil v neděli 16. října 2011 ambiciózní Žádovice.

Rozpačitý úvod nabídl jen hlavičku Šugy po Klimkově centru. K zakončení se dostal i soupeř, ale na ohrožení brány to stačit nemohlo. Ve slibné pozici se ocitl Hasoň proti vyběhnutému brankáři, ale jeho přihrávka do malého vápna nikoho nenašla. Kanonýr Hasoň měl po necelých dvaceti minutách hry blízko ke gólu, ale jeho střela se od břevna odrazila kousek před brankovou čáru. Důležitý zákrok si připsal na druhé straně Buchta, když nadvakrát zneškodnil prudkou přízemní střelu. Z gólu se neradoval ani Ševčík, z úhlu nastřelil jen tyč. Ve 27. minutě po zákroku Skočíka odpískal sudí přísnou penaltu, kterou hosté proměnili. Žádovicím se podařilo překonat Buchtu podruhé, ale míč na brankové čáře zastavil Balus. Domácí mohli vyrovnat, ale na Sedlákovu přihrávku nedosáhl ani Ševčík, ani Hasoň. Poločas skončil 0:1.

Ani úvod druhé půle nepřinesl žádnou šanci. V 60. minutě hosté zvýšili na 0:2, když skórovali po standardní situaci. Vrátit stav zápasu na rozdíl jediné branky mohl Ševčík, ale brankář se proti jeho hlavičce vytáhl. Šuga po nakrátko rozehraném rohu nastřelil jen tyčku. Skóre zápasu už se nezměnilo, a tak Žádovice odjely z Lužic se třemi body.

Miroslav Finč ~ Petr HasoňKamil Balus ~ Vít Čechovský ~ Ivan Šuga ~ František ŠevčíkVáclav Sedlák (72’ Anovčín) ~ Jakub Skočík ~ Tomáš ŠimčíkPetr SzabóJakub Buchta
žk: J. Skočík, Balus