online 10.10.2010

Domanín - Lužice 2:3 (1:1)

22. a 67. Vašíček, 86. J. Burian; ČK: 88. Šuga

V neděli 10.10.2010 odehráli lužičtí fotbalisté mistrovské utkání v Domaníně. Tato dvě mužstva se naposled potkala v předloňské sezóně, kdy v obou zápasech vyhráli svěřenci Baníku 2:0. I přes pozitivní bilanci vzájemných zápasů nejely Lužice do Domanína jako favorit, naopak postavení týmů v tabulce a bezchybné domácí výsledky Domanína přikláněly tuto roli právě jemu. Navíc trenér Vyškovský měl k dispozici jen třináct hráčů. Do zápasu se z různých (ve většině případů ze zdravotních) důvodů nemohla zapojit celá další jedenáctka současného lužického kádru: Anovčín, Fiala, Ingr, Král, Mitrík, Mokroš, Polášek, Rychnovský, Mich. Skočík, Šimčík a R. Burian. A právě poslední jmenovaný nemohl do utkání nastoupit, aby Lužice neporušily pravidlo o maximálním počtu zahraničních hráčů na hřišti.

Zápas se zpočátku vyvíjel dost vyrovnaně. První gólová šance se zrodila ve 22. minutě na kopačkách fotbalistů Baníku, když J. Burian přihrál hrdinovi posledního lužického zápasu Vašíčkovi a ten přesnou střelou k tyči poslal hosty do vedení. Diváci v Domaníně se asi o deset minut později dočkali krásného fotbalového momentu, když jeden z domácích hráčů napřáhl z 25 metrů a nechytatelnou střelou vymetl šibenici Buchtovy brány. Domanín ještě v první půli mohl vstřelit gól, ale mizernou koncovkou se připravil o možnost jít do vedení. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Po změně stran se domácí přece jen dočkali vedení, když potrestali jednu z mnoha chyb v obranné fázi Baníku. O chvíli později mohli hráči Domanína utkání rozhodnout, ale zvýšení náskoku odmítli. Na druhé straně se k přímému kopu postavil Vašíček a s velkou dávkou štěstí vyrovnal na 2:2. Utkání bylo velmi napjaté, ostatně s velmi tvrdou hrou Domanína lužičtí fotbalisté předem počítali. Rozhodčímu Rybeckému ovšem došla trpělivost, zákeřný faul Brože na Šugu sudí potrestal červenou kartou a domácí tak dohrávali utkání o deseti hráčích. Zhruba pět minut před koncem zápasu si na centr Vašíčka naběhl J. Burian a přesnou hlavičkou rozvlnil síť za zády domácího brankáře. V 88. minutě uviděl druhou žlutou kartu lužický Šuga a utkání pro něj předčasně skončilo. Lužický Baník ubránil hubené vedení a mohl se tak radovat z cenného vítězství a zisku tří bodů na půdě dosud bezchybného Domanína.

Aleš Vašíček ~ Petr HasoňJozef Burian ~ Vít Čechovský ~ Ivan Šuga ~ František Ševčík (90' Staněk)Kamil Balus ~ Jaroslav Měchura ~ Miroslav KlimekMiroslav SkočíkJakub Buchta
ŽK: Burian, Ševčík, Čechovský, Šuga, Šuga
ČK: Šuga (88. minuta)

28.4.2019Lužice - Domanín 4:0 (0:0)více >>
2.9.2018Domanín - Lužice 4:3 (1:2)více >>
29.5.2011Lužice - Domanín 2:2 (1:1)více >>
10.10.2010Domanín - Lužice 2:3 (1:1)
31.5.2009Lužice - Domanín 2:0 (1:0)více >>
26.10.2008Domanín - Lužice 0:2 (0:0)více >>