soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 6.10.2013

Lužice - Čejkovice 1:0 (0:0)

66. Brhel

V neděli 6. října byl na programu šlágr IV.A třídy. Druhé Lužice přivítaly na své půdě první Čejkovice. Tento duel přilákal na Baník okolo 200 diváků. Srpnový vzájemný zápas skončil lépe pro domácí Čejkovice, které otočily poločasový výsledek 0:2 a vyhrály 3:2. Trenérské duo Urbánek-Pazdera mělo k dispozici jen čtrnáct hráčů, z toho Šuga přijel až na druhý poločas. Chyběli především Mitrík a Varmuža. Hosté šli do zápasu s jedenáctibodovým náskokem a karty byly tedy rozdané: Lužice pro zachování reálných nadějí na postup musely zvítězit.

Utkání začalo vyrovnanou hrou. Mírnou převahu si vytvořili hosté, ale šanci ze hry si nevytvořili. Ve dvacáté minutě se pokračovalo za stavu 0:0 i po přímém kopu Čejkovic, perfektní zákrok si připsal Fojtů, který prudkou střelu vyrazil na tyč. Na druhé straně byla k vidění série nebezpečných rohů, ale ani Balusovi, ani Vacenovskému se skórovat nepodařilo. Velkou šanci měl Anovčín, když se s míčem ocitl sám před brankářem, ale ten jeho pokus vyrazil. Pěknou střelu z přímého kopu předvedl kapitán Balus, ale brankář s ní neměl problém. Střílenou standardku zahrával také Čechovský, ale jeho projektil letěl vedle vzdálenější tyče. Diváci se v prvním poločase gólu nedočkali.

Úvod druhé půle přinesl poměrně nudnou hru. Domácím se nedařilo vypracovat si šanci a u hostů byla čím dál více znát spokojenost s vyrovnaným výsledkem. V 66. minutě je však překvapil Čechovský, který rychlým rozehráním volného kopu z poloviny hřiště poslal Brhela do vyložené šance a ten přesnou střelou poslal Baník do vedení. Hosté se i přes mírnou převahu do šance nedostali. Naopak rozhodnout mohl Anovčín, ale jeho střelu brankář zlikvidoval. Domácí si pohlídali hubené vítězství a zaslouženě získali tři body.

Martin Hausner (65’ Rakvica) ~ Josef Anovčín (90’ Finč)Tomáš Brhel ~ Vít Čechovský ~ Jan Hruška ~ Lukáš VacenovskýKamil Balus ~ Lukáš Batrla (46’ Šuga) ~ Milan LamačOndřej PazderaLuděk Fojtů ml.