soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 4.5.2008

Lužice - Dubňany B 4:1 (2:0)

25., 40. a 70. Ševčík, 90. Měchura

V neděli 4. května lužičtí muži odehráli další mistrovské utkání, tentokrát do Lužic zavítala dubňanská rezerva. Na podzim Lužice vyhrály v Dubňanech 4:0, první branku za muže tam vstřelil Ingr a prvním hattrickem v mužské kategorii se blýskl Janošek, se kterým však domácí v dnešním zápase ze známých důvodů počítat nemohli. Bylo zřejmé, že sestava Lužických se po vítězném utkání v Nenkovicích nebude měnit. Stejně zřejmý byl i favorit utkání. Lužice v průběhu sezóny dokázaly nasbírat třikrát víc bodů než jejich dnešní soupeř.

Utkání začalo podle předpokladů výraznou herní převahou domácích, pohledné kombinace však nebyly zakončeny žádnou střelou, a tak na druhé straně pohrozili velkou šancí hosté, z protiútoku dokázali nastřelit jen spojnici tyčky a břevna. Domácí stále tlačili, své šance si vytvářeli především po standartních situacích, ale ani Hasoň, ani Anovčin brankáře hostů překonat nedokázali. Přibližně ve 25. minutě se hosté řítili do dalšího protiútoku, ten ale Ingr skluzem zastavil, záhy Bušek vyslal volného Ševčíka, který svou přesnou střelou přehodil brankáře hostí a poslal Lužice do vedení. Domácí fotbalisté svého soupeře prakticky po celý první poločas přehrávali. Ve 40. minutě se Ševčík trefil z volného kopu – přibližně z 20 metrů. Do kabin se šlo za stavu 2:0.

Do druhé půle domácí nastoupili bez zraněného Anovčina, v útoku ho nahradil dorostenec Michal Skočík. Po změně stran však Lužice jakoby ztratily rytmus, jejich hra byla nepřesná, což vyústilo v branku Dubňan. Hosty tato branka posílila, začali více kombinovat, avšak šance si žádné nevytvořili. Domácím se nedařilo vymyslet žádnou útočnou akci, až se k míči po Šimčíkově přihrávce dostal dnes excelentní Ševčík, prosadil se mezi třemi obránci a bez problémů překonal brankáře. Lužice si pohlídaly dvoubrankový náskok, v poslední minutě zápasu se po autu Ingra a centru Ševčíka dostal k míči Měchura, který přesnou střelou k zadní tyči pečetil skóre zápasu. Byla to pro něj první branka v sezóně. Lužice zaslouženě vyhrály 4:1 a po dvou týdnech se vrátily na čtvrtou příčku soutěže.

Josef Anovčin (45’ Mich. Skočík) ~ Petr HasoňMartin Ingr ~ Roman Bušek ~ Tomáš Šimčík ~ František ŠevčíkJiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Zbyněk RychnovskýDušan MitríkMilan Lamač